Články

Místo pro sdílení mých osobních zkušeností a zážitků.

Je možné vyléčit každý prostor?

Změnu k lepšímu pocití všichni, kteří se do změn vlastního bydlení pustí. Feng-Shui dokáže pomoci všude, i když jsou domy a byty, kde je třeba vymyslet mnoho nápravných prostředků.

… a nepředstavujte si zbourané zdi a posunuté příčky. Ve většině případů stačí opravdu drobné úpravy, zato s velkým účinkem.

Vždy začínám v jídelně

Základem pro harmonický domov je nastavení zasedacího pořádku u jídelního stolu, tak aby byla správně nastavená hierarchie v rodině. Každý její člen pak zná své místo a nepotřebuje si ho vynucovat. Otec podvědomě ví, že rodinu řídí a zodpovídá za ni. Péči a inspiraci přijímá od své ženy, úkoly deleguje na prvorozeného syna. Dcera zas vzhlíží k matce a pomáhá jí. Rodiče jsou v symbioze, děti regulovatelné… Nedovedete si představit, kolik jsem při konzultacích potkala dětských židliček v čele stolu… Takové dítě má pocit, že řídí celou rodinu a zároveň za ni nese odpovědnost. Jak se asi cítí a jaká panuje v takové rodině atmosféra!!?

Ladíme!

Harmonizace interiéru podle Feng-Shui je plná přesouvání židlí, křesel, natáčení postelí do příznivých směrů, ladění barev, tak aby souzněly s vlivy světových stran. Vysvětluji, jak je zařízení interiéru propojené s jednotlivými životními aspekty. Jak si pomoci nastartovat kariéru, kde ideálně sedět, aby se nám dobře přemýšlelo. Kde všude se dají v interiéru podpořit vztahy. Nepodceňuji intenzitu ani „barvu“ osvětlení.

Samozřejmě není možné změnit vše. Nevhodně umístěnou koupelnu nepřesuneme lusknutím prstu. Vždy ale můžeme porozumět tomu, co v životě ze sebe smýváme, co tudy odchází a tento aspekt podpořit v interiéru na jiném místě.

Léčení prostoru

Je nesmírně léčivé vidět svou životní situaci, jak se odráží v zařízení interiéru. Pomůže nám přijmout a pochopit, co se děje a jednoduše nastavit svůj domov tak, aby se život začal postupně měnit.

Prostor, kde žijeme, na nás totiž mocně působí. Takže když proměníme své bezprostřední okolí, změní to i nás. Začneme vidět věci z jiného úhlu pohledu. Najednou, jakoby se začaly otevírat nové dveře. A i když s Feng-Shui pracuji už patnáct let, pořád jsem z toho paf, když se mi život začne měnit před očima, podle toho, jak jsem zharmonizovala náš dům.

Ibalgin efekt nečekejte

Žít v harmonickém domě/ bytě neznamená, že vám do života nechodí žádné překážky. Že se po přesunutí nábytku vypnou všechny problémy jak mávnutím kouzelného proutku. Z překážek se však rázem stanou výzvy, které nám pomáhají růst, jasně vidíme svou cestu životem a známe mechanismy, o které se můžeme, v případě nouze, opřít.

Toužíte po zdravém bydlení?

Jste v situaci, kdy i ve stávajícím bytě/domě nutně potřebujete zažít nový začátek? Máte pocit, že se v životě stále točíte v kruhu a potkávají vás stále stejné situace? Není nic jednoduššího, než si změnit své vlastní prostředí, nechat jej na sebe působit a prostě začít žít jinak…

Starší články

Pokud jste ještě nečetli, vřele doporučuji pokračovat…

Cesta k našemu domu