Dana Škvorová

Dana Škvorová

Konzultant Feng-Shui
s certifikací České školy Feng-Shui
a mezinárodní certifikací New York School of Feng-Shui

Dobrý den, jmenuji se Dana

Na Feng-Shui nedám dopustit už od roku 2008, kdy jsem dokončila Českou školu Feng-Shui.

Od té doby pomáhám měnit vaše domovy s pomocí moudrosti tohoto taoistického učení. Zároveň s vámi a vašimi domy a byty proměňuje samozřejmě Feng-Shui i mě. Najednou nejsem schopná nějaké potraviny jíst, barvit si vlasy, používat v zahradě umělá hnojiva. Není to o dodržování nějakého pravidla, diety či ekostylu. Prostě mi to nejde „přes srdce“. A přesně to se mi na Feng-Shui líbí, proměňuje mě zevnitř. Propojuje s energiemi a vlivy naší planety. Citlivěji vnímám vše, co mě obklopuje. Co teď vyhodím, spláchnu do záchoda, „zítra“ budu pít, objeví se v potravinách, které konzumuji. To, že jsme navzájem propojeni, se stalo přímým zážitkem.

 

symbol propojení mužského a ženského elementu
Kovové dekorace
Jeřáb - symbol dlouhověkosti

Ráda se obklopuji symbolickými dekoracemi. Na prostor mají velký vliv.

Co si pamatuji z dětství a dospívání, provázela mě životem neustálá nejistota. Vždycky jsem měla pocit, že svět je nebezpečné místo, kde kdokoliv může náhle onemocnět, zranit se, kde mu může být ublíženo bez ohledu nato, co jí, jak myslí a kolik dobra či zla za svůj život vyprodukoval. Maturovala jsem po listopadu 1989. Od té doby se na trhu vyrojila spousta publikací s duchovní tematikou, které jsem nasávala lačně jako houba doufajíc, že najdu návod, jak žít „správně“, abych „neudělala chybu“ a žila šťastně a spokojeně. Po přečtení mnoha knížek, absolvování různých seminářů a alternativních terapií jsem narazila na Feng-Shui a začala s ním experimentovat. Fungovalo přímo zázračně a můj život se začal pomalu měnit. Našla jsem v sobě jistotu, důvěru v běh světa. Jakobych díky Feng-Shui objevila strukturu, která mi ukázala, že nic není náhoda.

Proto, když jsme – už s manželem – začali uvažovat o přesunu mimo Prahu, bylo jasné, že si dům necháme navrhnout podle těchto principů. Mateřskou dovolenou jsem si zpestřila studiem v České škole Feng-Shui. Nahlédla jsem hlouběji do mechanismu tohoto učení a zamilovala se. Otevřely se mi nové dveře.

Školu jsem dokončila v roce 2008 a od té doby pomáhám měnit vaše domovy s pomocí moudrosti tohoto taoistického učení. Zároveň s vámi a vašimi domy a byty proměňuje samozřejmě Feng-Shui i mě. Najednou nejsem schopná nějaké potraviny jíst, barvit si vlasy, používat v zahradě umělá hnojiva. Není to o dodržování nějakého pravidla, diety či ekostylu. Prostě mi to nejde „přes srdce“. A přesně to se mi na Feng-Shui líbí, proměňuje mě zevnitř. Propojuje s energiemi a vlivy naší planety. Citlivěji vnímám vše, co mě obklopuje. Co teď vyhodím, spláchnu do záchoda, „zítra“ budu pít, objeví se v potravinách, které konzumuji. To, že jsme navzájem propojeni, se stalo přímým zážitkem.

Náš dům, postavený podle Feng-Shui, nás s manželem proměnil od základů. Odešli jsme z manažerských postů a stavíme domy. Zdravé, harmonické, přesně na míru potřeb místa a jejich obyvatel. Naše zkušenosti a znalosti jsme zúročili v našem dalším domě, který jsme si navrhli už sami, podle principů Feng-Shui, půdorys v poměru Zlatého řezu. Je z přírodních materiálů a na místě, se kterým korespondujeme. Na podzim jsme poobjímali na osmdesát stromů, které byly skáceny ve správný den (podle postavení Luny). Teď už zase stojí (ikdyž v podobě trámů a latí) a tvoří kostru domu. Je znát, že to nejsou obyčejná prkna, ale živý materiál. Zdi a příčky tvoří nepálené cihly a hliněné omítky. Není vše zalité Sluncem, jak to na první pohled vypadá, ale i způsob zdolávání překážek nás dělá tím, čím jsme. Tvoříme, hledáme nová kreativní řešení, obzory se posouvají.