Reference

Přečtěte si, co všechno se může stát, když si do života pustíte moudrost Feng-Shui.

Jemné změny s mocným účinkem

Helena D.: „Nikdy bych nevěřila, že po několika změnách v domě se může život lidí tak moc obrátit. Pro poradenství Feng Shui jsme se rozhodli, když se nám dlouhodobě nedařilo, jak z hlediska zdraví, tak v pracovním životě. Začali jsme sedět a spát v našich příznivých (nebo příznivějších) směrech, posílili obdélníkový půdorys domu, přidali jsme na elementech, kde bylo doporučeno.

První změna byla viditelná do dvou týdnů a teď po pár měsících je jasné, že náš život se otáčí zase k lepšímu. Některé obraty se se na první pohled nejevily jako úplně nejšťastnější, ale čas ukázal, proč to tak mělo být a že je to dobře. Když jsme dětem přestavili nový „zasedací‘ pořádek u jídelního stolu – tak abychom seděli v našich příznivých směrech a správně z hlediska hierarchie v rodině, koukaly na nás jak na blázny a protestovaly, že prý takhle sedět nebudou. Teď už si nesednou jinak a všem nám to přijde jako nejpřirozenější věc :)“

Harmonie nepřijde sama od sebe

Dostal se mi na stůl půdorys, kde jakoby všechno bylo špatně. Rodině jsem otáčela postele, navrhovala poměrně hodně opravných prostředků v prostoru. To, jak se se změnami poprali, mi udělalo velkou radost.

Lída: „Ihned v prvních 14 dnech to na všechny působilo jak rozbuška. Protivnost a hádky byly na denním pořádku, ale čekali jsme, co bude dál.
Pak cca po měsíci jsme byli objednáni všichni na kineziologické sezení a tam to „prasklo“.

Měli jsme s manželem mezi sebou hodně nevyřešeného a za poslední dobu nastřádaného, co šlo ven. Ustáli jsme to a myslím, že naše partnerství se tím hodně povzneslo, ale v jednu chvíli to bylo buď anebo.

Děti začaly mnohem lépe spát. Dokonce dcera spí celou noc ve svojí postýlce. Rok před tím spala u nás – stěhovala se už kolem 23 hodiny a nebylo cesty, syn také začal spávat mnohem víc sám i když nejraději je stulený u mě:-) a podle potřeby si ucucává :-).

Manžel a práce – to je vlastně to co nás vedlo k úpravám. Situace se zlepšila, vyčištěním vztahu mezi námi dostal novou energii.
A poslední tři měsíce byly pro něj opravdu pracovně velmi pozitivní.“

Feng-Shui rekonstruovaného domu

Lenka Š: „Kniha o feng shui byla dárkem k mým narozeninám. Začetla jsem se do ní velmi snadno a vnímala, že pro mne je tou správnou cestou. Na stejné téma následovaly i knihy další. Čím víc jsem četla, tím větší chaos jsem uvnitř sebe samé, měla. Uvedená doba byla i časem, kdy jsme koupili starší dům určený ke kompletní rekonstrukci. Bylo mi jasné, že feng shui budu chtít aplikovat v domě co nejvíce, i když uspořádání místností, nosné zdi, půdorys domu atd.. nebylo možné ovlivnit. Cesta na Moravu a má netrpělivost přinesla rozhodnutí, že navštívím známého specialistu na feng-shui. Objednala jsem se a po schůzce odcházela značně vystrašená. Takže mi bude muž chodit za jinou ženou a do hospody, protože mám kuchyň na jinou světovou stranu, než by měla být? Muž se rozhodl pro černou střechu, ale přece vždyť dle získané rady, znamená černá střecha naprostou katastrofu pro celou rodinu.

Nechala jsem vše pár dní volně plynout. Jednoho večera jsem usedla k počítači a nevím ani jak jsem našla článek o feng-shui od paní Dany.
Vše bylo jiné, ne vystrašující, ale lidské a chápavé. Druhý den jsem paní Daně zavolala s dotazem ohledně barvy střechy. Byla nejen milá a vstřícná, ale i velmi ochotná, uklidňující a pomocná zároveň. Paní Dana přijela k nám na tehdejší polo-staveniště. Ve všem mi byla nápomocná, trpělivě věci vysvětlila i objasnila. Domluvily jsme se na rozboru domu i zahrady, který nám při rekonstrukci i následných úprav zahrady velmi pomohl. I po ukončení spolupráce, kdy rozbor domu byl již hotov, jsem paní Daně poslala několik prosebných dotazů, které se během zařizování domu i dostavování aktuálně vynořily a byly zcela nad rámec již hotového rozboru. Paní Dana mi vždy velmi ochotně vyšla vstříc, bez jakékoliv odměny. Pokud bych se měla opět rozhodovat o volbě odborníka na feng-shui, volila bych opět a jedině paní Danu.

Díky paní Daně, máme harmonický dům, ve kterém se cítíme dobře a hlavně doma. Jsem jí za její vstřícnost, lidskost, pochopení i ochotu velmi vděčná.“

Jak nás překážky dokáží nasměrovat na cestu

Viera L.: „Paní Danu Škvorovou jsem požádala o feng shui analýzu bytu, který jsme právě koupili. Šlo tedy o to, jak nejlépe využít dispozice daného bytu. S jednáním i s výstupem analýzy jsem velmi spokojená. Komunikace telefonická, elektronická i osobní byla promptní, velmi příjemná, otevřená. Všechny termíny byly dodrženy tak, jak jsme se domluvily. Přiměřená cena.

Výstupy analýzy mi předala paní Škvorová osobně přímo v analyzovaném bytě. Velmi oceňuji, že jsme se potkaly přímo v bytě. Na místě jsme přišly na další aspekty a vlivy, např. okolí. Bylo pro mne důležité stát v dané místnosti a „zkusit“ se např. postavit k imaginární kuchyňské lince.
Procítit byt ve světle analýzy a uvědomit si souvislosti, považuji za velký přínos osobní konzultace s paní Škvorovou.

Uvědomila jsem si, jak náš byt reaguje na všechny členy rodiny. Jak se my vzájemně ovlivňujeme a jak do toho vstupuje náš byt.

Ne všechny výstupy analýzy byly na první pohled pozitivní, např. jsme celkem řešily, kam nejlépe umístit postele nebo navazující úložné prostory, jak nejlépe podpořit jednotlivé členy rodiny. Musím říci, že mi ve všech nejistotách a obavách velmi pomohl přístup paní Škvorové. Nejenom, že hledala cesty, jak to vyřešit a také je našla, ale pomohla mi uvědomit si, že byt je součásti naší životní cesty a potřebuji tento dar a vše, co si nese,
s pokorou a vděčností přijmout.

Dále mi doporučila mnoho dalších tipů ke zvýšení kvality našeho bydlení nad rámec analýzy. Velmi děkuji paní Škvorové za její cenné vhledy a doporučení. Osobně vnímám celou analýzu jako součást sebepoznávacího procesu.“

Co s námi udělá schodiště uprostřed domu

Střed domu se dá přirovnat s lidskému solar plexu. Pokud tu není klid a volný prostor, energie nemůže volně proudit a vyživit všechny sektory.
Pak radím tuto část domu alespoň uzemnit pomocí soliterních kamenů.

Ivanka Š.: Od té doby, co jsem dala na schodiště pět velkých křemenů, mám pocit, že jsem jakoby v klidu, pořád mě něco vyhánělo mimo náš dům …teď ne, na Vašich stránkách jsem často, pořád nacházím něco nového. Nejvíc mě překvapila Vaše slova, že si musíte zharmonizovat svůj dosavadní dům a pak se třeba objeví něco nové, pro Vás potřebné. Já ten náš dům totiž brala do této doby jako nedokonalý, projekt vznikl horkou jehlou, potřebovali jsme ho pro dotaci od státu, takže jsme to uspěchali. Nevyhovuje nám teď z několika hledisek – chůze do poschodí, malý dětský pokoj – zkosené stropy atd, ale připadá mi, že se mi teď docela daří mít ho ráda. 🙂 ještě nedávno jsme mluvili o prodeji.

Není Feng-Shui jako Feng-Shui

Klára: „Když jsme zvažovali projekt rodinného domu, chtěli jsme v něm s manželem uplatnit i zásady Feng-shui. Náš projektant nám zhotovil projekt domu, který obsahoval prvky Feng-shui. Při dokončování stavby jsme provedli pár změn, prohodili jsme dětský pokoj za ložnici a změnili jsme způsob topení, kdy jsme místo plánované rekuperační jednotky zvolili kachlová kamna, pro jejichž zhotovení byla vhodná plocha ve středu domu.
Když jsme se do domu nastěhovali, zjistili jsme, že nefunguje harmonické rodinné soužití, které jsme očekávali. Také relaxace v domě byla pro nás těžká a stresující. Když jsme byli doma, neustále jsme byli vnitřně nuceni něco dělat, pracovat či být jinak činí.

Když jsme přemýšleli o realizaci zahrady, rozhodli jsme se oslovit Danu Škvorovou, aby nám zhotovila rozbor Feng-shui i pro návrh zahrady. Mysleli jsme si, že by mohla stavět na již zhotoveném Feng-shui rozboru domu. K zhotovení Feng-shui rozboru zahrady provedla Dana Feng-shui rozbor domu znovu a zjistila nepříznivé skutečnosti ovlivňující život naší rodiny v domě.
Bylo pro nás neuvěřitelné zjištění, když jsme naše problémy a potíže v rodinném soužití, viděli napsané černé na bílém.
Rozhodli jsme se tyto vlivy odstranit přes dobré navržení zahrady a věříme, že to zvládneme. Tímto bychom chtěli Daně Škvorové poděkovat za ozdravení našeho domu a zahrady a je jen škoda, že jsme ji neoslovili dříve.“

Harmonizace interiéru podle Feng-Shui před stěhováním

Šímovi: „Pro konzultaci ohledně Feng-Shui jsme se rozhodli před přestěhováním do rekonstruovaného bytu vlastně hlavně proto, že jsme si nebyli úplně jistí zaměřením dvou místností a některými dalšími detaily uspořádání.
Zpracovaná analýza nás překvapila širším záběrem, kdy jsme se dozvěděli hodně zajímavých věcí o sobě samých. Po dvou letech od stěhování považuji nakonec právě hodnocení rysů osobnosti a vzájemných vztahů za to nejzajímavější.

I když jsme původně zvolili jinou variantu umístění dětského pokoje a ložnice, po roce bydlení jsme nakonec dospěli k tomu, že návrh vycházející z Feng-shui analýzy bude lepší a osvědčilo se to.
Zároveň nám analýza umožnila smířit se s některými ne úplně ideálními rysy domácnosti a jsme také vnímavější ke svým vzájemným potřebám. Rovněž na svoje děti jsme schopni dívat se s větším nadhledem. K poznatkům se co půl roku vracíme, když uvažujeme o nějaké další změně.
Doporučujeme to každému, kdo má třeba přetrvávající pochybnosti, jejichž důvod není schopen racionálně odhalit, nebo kdo není schopný s partnerem dospět k nějakému společnému rozhodnutí v otázce bydlení.“

Analýza domu na dálku

Veronika: „Čo sa týka spätnej väzby pre Vás, tak úprimne povedané, poznáte ma viac ako ktokoľvek iný a je to až trochu desivé. Môj problém, ktorý riešim už 5 rokov ste opísali asi v 3 riadkoch a ja sa ho snažím sformulovať už neskutočne dlho. Všetko, čo ste napísali, je mi známe a je to pravdivé. V duši skáčem 2 metre, lebo konečne chápem, čo sa deje. Naše deti začli po 4 rokoch spať. Viete si predstaviť, aký to má dopad na fungovanie celej našej rodiny :)“

Hledáme pozemek

Helena: „Když jsme s partnerem začali hledat stavební pozemek pro náš společný život, tak mě napadlo vyhledat odborníka na Feng shui, který by nám byl průvodcem a vysvětlil nám zákonitosti tohoto tradičního čínského učení. Partner mi dal v této věci důvěru a tak jsem objevila Danu.
Lidský přístup, skvělá komunikace, férové jednání a inspirativní informace. Soustředili jsme se na náš společný cíl, ale pozemek stále nepřicházel a nepřicházel. Dokonce jsme i o jeden, který se nám velmi líbil, ve finálové rovince přišli. Byli jsme z toho rozladění a naštvaní.
Pak mě napadlo nesoustředit se tolik na cíl a podívat se společně s Danou na stávající byt, kde bydlíme.

Dana vše precizně vypracovala a domluvili jsme se na osobním setkání v našem bytě. Setkání bylo uvolněné, příjemné a dostali jsme několik cenných rad. Vše jsem v bytě předělala dle doporučení a s partnerem jsme se dohodli, že pokud bychom se tak necítili dobře, tak vše vrátíme na původní místo. Což se nestalo a s novým umístěním postele přišel hlubší spánek a ráno jsme se cítili více odpočatí. Původní umístění postele bylo v sektoru budoucnosti a najednou jak se prostor uvolnil, tak jsem cítila, že se nám více otevírá i naše budoucnost…

Po pár dnech přišel perfektní stavební pozemek. Cítím, že dost změn ještě uvnitř nás probíhá a jsem za vše velmi vděčná. Děkujeme, Dano. Feng shui vnímám jako součást osobního rozvoje, dává šanci se podívat na své nastavení, ukazuje jiné možnosti a v neposlední řadě přináší uvědomění, že přírodu potřebujeme a jsme její součástí a dle toho by měly odpovídat naše skutky a činy.“

Stagnace v bytě produkuje stagnaci v životě

Petr: “Na konci února 2012 jsem dokončil jeden mezinárodní ekologický projekt, který jsem měl na starosti. A pak nastal půlrok, kdy jsem se všemi silami snažil sehnat novou dobrou práci a při tom jsem i zkoušel rozjíždět podnikání, ale bylo to celé jako zakleté. Nicméně nevzdával jsem se, rval jsem se jako lev a Věřil jsem. Měl bych přitom zmínit, že jsem se v létě 2011 přestěhoval se svými dětmi do nového bytu.
Mojí přítelkyni napadlo, abych se v této „zakleté“ situaci obrátil na Danu Škvorovou s prosbou o vypracování feng-shui rozboru mého nového bytu.

Tak jsem také udělal a celý rozbor (plus osobní setkání s paní Škvorovou) mě překvapil svojí otevřeností, celostním vhledem, inspirativností a užitečností v mnoha směrech mého života. Z rozboru jsem vyčetl mnohé moudré rady a dobrá doporučení – i co se týče např. ochrany zdraví, vztahů, načerpání energie aj.
A co se týče práce a povolání: přesně jeden den poté, co jsem v bytě udělal doporučované změny týkající se této oblasti (vyklizení krabic po stěhování z místa prosperity a budoucnosti plus posílení Severu symboly úspěšné cesty, úspěchu a kreativity), mi zazvonil mobil a dozvěděl jsem se, že jsem zvítězil ve výběrovém řízení na místo ředitele jedné renomované a zavedené organizace pomáhající handicapovaným a nemocným dětem a jejich rodičům. Práce přesně podle mých představ.
Daně Škvorové patří můj moc velký dík!“

Proč je dobré spát ve svém příznivém směru

Často mi vysvětlujete, proč není možné natočit postel do vašeho příznivého směru. Někdy to opravdu nejde, protože bychom museli mít čelo pod oknem nebo by nohy směřovaly ze dveří ven a to je opravdu špatně. Ale pokud vám brání pouze zabudované lampičky nebo těžká skříň,
stojí za to změnu zrealizovat. Evě po roce, co změnu směru postele zakusila, začaly vadit stoupačky za hlavou. 

Na dotaz, jestli si postel může dát jinak, jsem odpověděla: „Sice byste se lépe vyspala, ale šla byste „dolů“ psychicky, zase byste začala brát život jinou „optikou“, než když jste spala ve svém příznivém směru.“
Eva: „Čtu si Vaši odpověď a zamýšlím se nad tím, jak ten můj rok vypadal, poté co jsem tu postel otočila. Musím přiznat, že jsem opravdu získala jiný, nový nadhled na věci v mém životě, na partnerské vztahy, na práci, na přátele…až jsem se dokonce přistihla při pocitu, že jsem objevila Ameriku, protože mi najednou došly některé věci a já jsem zůstala stát s pusou otevřenou…“

Restart vztahů

Eva: „Danu jsem oslovila v lednu tohoto roku, krátce poté, co jsem zůstala v bytě sama po rozvodu s manželem. Potřebovala jsem rychle nějakou změnu, byt nějak energeticky očistit a přizpůsobit sobě.

Už léta se zajímám o nauku feng shui, doma mám spoustu literatury, ale čím více jsem se pročítala knížkami, tím více jsem v tom všem měla zmatek. Rozhodla jsem se tedy poradit se s odborníkem a bylo to nejlepší, co jsem mohla udělat.
Přiznám se, trochu jsem se bála, co všechno mě čeká, ale kupodivu se v bytě nemusely dělat žádné velké nákladné změny, všechno se dalo vyřešit přemístěním nábytku, barevnými doplňky, obrazy nebo malbou. Konzultace mě vyloženě nakopla tak, že do hlavních změn jsem se pustila téměř okamžitě.
Ještě ten samý den jsem si posunula stůl a nábytek v pracovně, přesunula gauč a lehla si na druhou stranu postele. Do čtrnácti dnů jsem měla přemístěn veškerý nábytek, otočenou postel, nakoupeny doplňky a vyzdobený byt.

Zajímavé bylo, že u některých věcí jsem cítila, že mi takhle nevyhovují a uvažovala jsem co je špatně, akorát jsem to neuměla přesně definovat. Rozbor feng shui mi s tím neuvěřitelně pomohl. Najednou se můj domov zdál hezčí, začala jsem se těšit domů z práce, mohla jsem, jako by, volně dýchat.
I moje fenka Izi změny přežila a trpělivě snášela posouvání pelechu na různá místa, než přeměny skončily. Aniž by měla o nějakém feng shui tušení, do určitých sektorů si prostě nelehla. Teď už ladím pouze obrázky a barevné kombinace a celá ta práce na interiéru mě hodně moc baví.
Hlavně, pouhé tři týdny po konzultaci s Danou a provedených změnách jsem ve vlaku potkala svého přítele a to se myslím vyplatí. Takže velké díky!“

4 pilíře osudu

Nacházím se nyní v etapě života, kdy hledám jak dál.
Díky rozboru 4 pilíře osudu od Dany jsem pochopil, že mi „starý“ způsob života přestal fungovat, protože jsem šel silou proti své přirozenosti a tuto sílu jsem vyčerpal.
Mnoho z doporučení, která rozbor obsahuje, jsem v různých fázích života intuitivně dělal, ale pak jsem je následně vytlačil. Šlo například o četné výlety do přírody, do lesa. S rozborem nyní vidím, proč je pro mne důležité se k těmto věcem vrátit a uvědomuji si, jak dobře mi v tom lese bývalo.

Také jsem měl svoji vlastní firmu, které se ale nedařilo a proto jsem s podnikáním skončil. Trápilo mne to a snažil jsem se vymyslet způsob,
jak se k podnikání vrátit. Rozbor od Dany a rozbor Dynamika bohatství mi nezávisle na sobě ukázaly, že tudy opravdu má cesta ke štěstí nepovede a že mé místo v pracovním životě je zcela jinde. Bylo pro mne velmi překvapivé, že dva zcela odlišné přístupy ukázaly naprosto shodně na stejný problém.
Vracím se k rozboru znovu a znovu a vždy tam objevím novou informaci. 

Dano, moc děkuju.
Honza M.