Dana Škvorová

Dana Škvorová

Konzultant Feng-Shui
s certifikací České školy Feng-Shui
a mezinárodní certifikací New York School of Feng-Shui

3 Feng-Shui Triky na šťastné vztahy

Zasedací pořádek u stolu & ložnice & párová dekorace

První místo, kde harmonizujeme rodinné vztahy a vztahy obecně, je jídelní stůl. Zasedací pořádek totiž není náhodný. Místo, kde sedíte, vám do podvědomí zapisuje, jakou roli a pravomoci v rodině máte.

Do jídelny patří obdélníkový stůl. Reprezentuje element Země, ke kterému náleží všechny trávicí orgány. Zároveň má čelo, kulatý ani čtvercový stůl čelo nemá. A zrovna tady ho potřebujeme.

Do čela patří muž – otec rodiny. Podvědomě ví, že za rodinu zodpovídá a řídí ji. Nemusí si to nijak vynucovat, neuhýbá – ví to. Po jeho levici sedí žena – matka rodiny. Od ní muž čerpá inspiraci a péči. Naslouchá jí. Máte-li dceru, posaďte ji po levici matky, bude se od ní učit a bude jí nápomocná. Po pravici otce je místo pro prvorozeného syna – následníka. Otec na něj postupně bude přesouvat pravomoci – mužské činnnosti, které už zvládne.

Jídelní stůl je srdcem interiéru
Dřevěná dekorace v páru

Velmi nápomocné je, když minimálně otec a matka, ideálně všichni, sedí ve svých příznivých směrech. Které to jsou, zjistíme podle definice MingKwa. Jídelní stůl, jako srdce rodiny, by měl stát v příznivém sektoru, který definuje vliv BaZhai. Pak je i poznat, jaké barvy a prvky jídelní stůl podporují, jestli je to svíčka nebo kulaté prostírání. Toto vše je už součástí Feng-Shui analýzy.

Ložnice

Když partneři vedle sebe leží v posteli, v noci se vzájemně na sebe energeticky ladí. Vědomí je vypnuté, podvědomí má pré.

Pravá strana je mužská, výkonná, vyzařující. Levá strana je ženská, přijímající, pečující, naslouchající. Jak se tedy muž a žena vzájemně vyladí a potvrdí ve svých archetypálních rolích? Když muž leží po pravici ženy (myšleno na zádech). Zároveň obě strany postele by měly být vyvážené – dvě stejné lampy, noční stolky.

Opět je velmi nápomocné, když oba spí ve svých příznivých směrech. Pokud jsou tyto směry odlišné, pak postel se řídí podle ženy a jídelní stůl podle muže. Harmonické barvy nám zase určí vlivy BaGua, BaZhai a Letící Hvězdy, které jsou součástí Feng-Shui analýzy.

Květ života v ložnici
Párová dekorace

Symbolické dekorace

V každém bytě či domě podpoříme partnerské vztahy v jihozápadní části. Je velmi nápomocné, když tady můžete být oba dva (ložnice, jídelna, obývák). Máte-li na jihozápadě kuchyň, kde vaří jen žena, brzy bude mít pocit, že vztahy tvoří a podporuje pouze ona. Pomůžeme si symbolickými dekoracemi – v páru. Může to být obraz, například se dvěma stromy, dva polštáře nebo dva šálky. Co je prázdné, čeká na naplnění. Toto pravidlo můžete použít i v ložnici a u jídelního stolu.

Chybí vám muž?

Nechte čelo u jídelního stolu prázdné (ale s prostíráním a židlí) a sedejte si na své místo – po levici budoucího muže. Zároveň mějte odestláno pro dva, lehejte si vlevo a po pravici mějte volné místo nachystané pro muže. Kolikrát jsem při konzultacích narazila na ženu po rozchodu, která si lehla napravo a divila se, proč přitahuje samé neprůbojné muže. Tomu pravému silnému muži totiž zalehla místo.

Přečtěte si mou humornou příhodu, jak jsem se seznámila s mým manželem.

Důležité: Pokud však jste ve vztahu a v posteli máte prohozené strany, vyměňte se pouze tehdy, když potřebujete změnu. Je možné, že vám to takto vyhovuje. Tato změna do vztahu totiž přináší velmi razantní revoluci.

Velmi ráda vás provedu všemi změnami v interiéru, tak abyste ve svém životě nastolili harmonii, prožívali život radostně a cítili se naplnění.

 

Ve vašem půdoryse vám definuji všechny vlivy, které na něj působí (BaGua, BaZhai, Létající Hvězdu a školu formy). Navrhnu harmonizaci skrze barvy, dekorace, natočení nábytku do vašich příznivých směrů.

Pak se potkáme – osobně nebo on-line – a já vám vysvětlím, jak s prostorem pracovat a ovlivňovat svůj život.

Dozvíte se jak harmonizovat vztahy v rodině, podpořit hojnost, nastartovat kariéru… A pak už stačí se podvolit životním okolnostem a nechat je, aby zařídily realizaci změn ve vašem životě.