FENG-SHUI v praxi: Jak jsme stavěli dům

Postavit dům z přírodních materiálů, podle Feng-Shui, byl naším velkým snem. Dva roky jsme hledali tu správnou parcelu. Měli jsme totiž spočítáno, že pro naši rodinu je nejvhodnější dům se zády na severozápadě.

Před Vánoci 2015 jsme podepsali kupní smlouvu a o Vánocích nakreslili dům podle Feng-Shui, půdorys v poměru zlatého řezu. Naladili jsme se na vlivy definované podle Feng-Shui a nechali se vést. Tam, kde energie klesá dolů, jsme navrhli dřevěné schodiště, sedačku v místě Harmonie ve vztazích. Všude máme možnost sedět, pracovat či odpočívat ve svých příznivých směrech. Vstup do domu se otevírá hojnosti a prosperitě. Oba s manželem máme pracovny, kde panují „naše Hvězdy“. V návrhu jsme se opravdu vyžívali, cítila jsem velkou euforii a radost z tvoření.

Veškeré přípravné administrativní práce byli v naší režii, tak jsme postupovali velmi rychle, až přišel čas na vlastní realizaci.

Vyhrnujeme si rukávy

Ze všeho nejdřív jsme poobjímali na osmdesát stromů, které byly skáceny ve správný čas, podle luny. Do jara čekaly v lese, špičkou z kopce, aby z nich pomalu vytekla míza.

Už zase stojí, v podobě trámů a latí. Je znát, že to není obyčejné dřevo. Zdi a příčky máme vyplněné nepálenými cihlami, povrchy z hliněných omítek nebo dřeva. Nátěry, které neuzavírají povrchy. Velká finská pec vyhřívá celý dům. Solární panely vyrábějí elektřinu. Vodu máme z vlastní studny, zároveň sbíráme dešťovku do velké nádrže na zaplachování wc a zálivku. Odpadní vodu čistíme v kořenové čistírně odpadních vod a chystáme se na home-made větrnou turbínu a aquaponický skleník… Zkrátka jsme si postavili co nejpasivnější dům, co jsme dokázali. Co je však podstatné, jsme v něm šťastní a zdraví.

Chcete navrhnout taky takový?