Pravidla ložnice podle Feng-Shui

Muž vždy leží po pravé ruce ženy. Pravá strana je mužská – výkonná, levá strana je ženská – přijímající. Když takto ležíte, vzájemně se potvrzujete ve svých archetypálních rolích. Opačně leží páry, které mají prohozené role. Žena vydělává více, většinou je na nějakém manažerském postu. Muž (často učitel) pečuje o děti, nakupuje, vaří… Pokud vám tato situace vyhovuje, určitě ji neměňte. Pakliže jste ale ve vztahu nespokojení (muž má pocit, že nemá prostor a žena zas hudruje, že vše je na ní) – vyměňte se. Připravte se na období nepohody a hádek. Je třeba, aby se mezi vámi vyčistil vzduch, proměnili jste své osobní nastavení i nastavení v páru… Není to snadné, ale stojí to zato! Často se stává, že si žena po rozchodu s partnerem lehne na pravou stranu, aby tolik necítila ztrátu… Pak ale k sobě přitahuje jen submisivní muže, kteří ji nevyhovují…

Nemáte-li muže, povlečte svou postel pro dva a lehněte si vlevo.. Pravou stranu nechte prázdnou. Vesmír miluje symbolickou řeč a velmi dobře jí rozumí. Je tedy jen otázkou času, kdy toto místo zaplní!

Čelo postele musí být u pevné zdi (bez okna) – aby člověk hluboce usnul, jeho energetický systém se musí cítit v bezpečí a pohodě, aby si dovolil „vypnout se“. Proto za hlavou potřebujete mít pevnou oporu – zeď bez otvoru, kudy by mohlo cokoliv přijít. Ideální je mít vedle postele noční stolky. Hrají roli jakýchsi strážců, kotví energii u hlavy spícího.

Nohy postele NESMÍ směřovat ze dveří ven. Vzpomeňte si na pohádku Dařbuján a Pandrhola… Jak otáčeli postel s nemocným, tak aby neměl nohy ze dveří… je to totiž posmrtná poloha. Spícímu tak uniká energie… Je to opravdu vyložené nezdravé…

Ložnice je místem pro pár. Pokuste se to tak dodržet a děti tu vítejte svátečně… Vazba mezi rodiči je velmi důležitá. Potřebujete mít svůj vlastní prostor, kde jste jen spolu – jeden pro druhého.

Tlumené, klidné barvy – nedokážu vám obecně říct, jakými barvami se máte v ložnici obklopit. Závisí to od toho, v jaké části vašeho příbytku se ložnice nachází (ve vlivu které světové strany)… Řiďte se tedy svým vlastním vnitřním hlasem, nebo si u mě objednejte Feng-Shui analýzu.

Spěte ve svém příznivém směru. Ukázalo se (během mé patnáctileté praxe), že spát ve svém příznivém směru má velký vliv na to, jak se cítíte a rozhodujete během dne… Nakolik dokážete stát pevně nohama na zemi, jste ve své inspiraci, žijete své dary a talenty. Někdy to opravdu nejde a pak vymýšlím způsoby, kde dotyčného alespoň usadit nebo nasměrovat do příznivého směru jinde v bytě (do čela stolu, osobní křeslo do obýváku, apod.)

Harmonizujte svou ložnici a žijte spokojený partnerský život.