Články

Místo pro sdílení mých osobních zkušeností a zážitků.

Cesta k našemu domu

Pozemek pro náš dům jsme hledali opravdu dlouho. Nikdy nezapomenu na okamžik, kdy jsme se na tu pravou parcelu přijeli podívat poprvé. Hned jsme se cítili jako doma, ikdyž jsme stáli na louce. Nemohli jsme uvěřit vlastním očím, místo totiž splňovalo veškeré naše požadavky, touhy a přání. Dokonce i ty, ze kterých jsme byli ochotni slevit.
Pozemek byl hodně drahý a majitel s námi odmítal o ceně diskutovat. Tak jsem na inzerátu přepsala částku, kterou jsme byli ochotni zaplatit. Papír jsem položila na stolek v obýváku, kde díky Feng-Shui vím, že je místo prosperity a aktuálního vlivu. (Nutno dodat, že na stolku už měsíce ležela červená obálka s popisem, co všechno od nového místa očekáváme.) Nedělala jsem si starosti. Parcela vypadala, jakoby jí Země vymodelovala přímo podle našich představ, prostě nám patřila. Takže vás asi nepřekvapí, když za týden jsme obdrželi kladné vyjádření z Realitní agentury a mohli se pustit do patřičných úkonů spojených s koupí pozemku.

Malujeme dům

O Vánocích jsme vymysleli a nakreslili dům, podle principů Feng-Shui, půdorys v poměru Zlatého řezu. Naladili jsme se na vlivy definované podle Feng-Shui a nechali se vést. Tam, kde energie klesá dolů, jsme navrhli dřevěné schodiště, sedačku v místě Harmonie ve vztazích. Všude máme možnost sedět, pracovat či odpočívat ve svých příznivých směrech, vstup do domu se otevírá hojnosti a prosperitě. Oba s manželem máme pracovny, kde panují „naše Hvězdy“. V návrhu jsme se opravdu vyžívali, cítila jsem velkou euforii a radost z tvoření. Ani administrativní část a komunikace s úřady nás nestály moc sil. Blížil se však okamžik, kdy bude třeba prodat náš stávající dům a z toho jsem měla obavy. Hodně jsem v něm zakořenila, už jsem si neuměla představit život v provizorním bytě, zatímco budeme stavět.

Prodáno

Ještě mi buší srdce, když si vzpomenu na to pondělí, kdy mi zavolala kamarádka, jestli bychom jim náš dům neprodali na investici. Klidně v něm můžeme dál bydlet, než dostavíme dům nový. Přišlo mi to jako dar z nebes, neuvěřitelný zázrak! Dům jsme prodali a na Katastrálním úřadě došlo k přepisu majitele. Hned pár dní nato se manželovi rozpadla stavební parta, mě přestali kontaktovat klienti. Jakoby se všechno zkazilo. Nechápala jsem, co se děje. Dala jsem tomu čas, odjeli jsme na víkend a po návratu domů jsem najednou měla silné nutkání přeházet všechny dekorace. Když jsem likvidovala svíčku z místa, kde jsem jí vždy potřebovala mít, mi to došlo. Ač to naprosto odporuje veškeré logice, náš Domov se energeticky navázal na ještě neexistující dům! Kdyby mi to někdo vyprávěl, určitě bych nevěřila, že nějaký „lidský seznam“ (mám na mysli ten Katastrální) bude mít tak velký energetický vliv. Ale už jsem věděla co dělat a doplňky přemístila podle úplně odlišné matrice. Za pár dní si všechno sedlo, manžela napadlo kontaktovat dávného známého a jako zázrakem se utvořila nová stavební parta v novém místě bydliště. Pod vlivem těchto změn se manželovi „omylem“ podařila pěkná přesmyčka. Zapomněl si na klávesnici vypnout caps lock a projektantovi napsal název naší obce místo Zboží zBOŽÍ. Rychle se to ujalo…

Zhmotňujeme naše sny

A tak jsme se pustili do díla. Na podzim jsme vybrali a poobjímali na osmdesát stromů, které byly skáceny ve správný den (podle postavení Luny). Teď už zase stojí (ikdyž v podobě trámů a latí) a tvoří kostru našeho domu. Lunární dřevo nejsou jen obyčejná prkna, je znát, že je to živý materiál. Zdi a příčky máme vyplněné nepálenými cihlami, finální povrch tvoří hliněné omítky. V ložnicích jsou dozdobené polodrahokamy – citríny a granáty. Na zem jsme položili masivní dubovou podlahu a dlažbu ve tvaru hexagonu (léčivý tvar, který využívají včely při stavbě pláství). Příčku mezi kuchyní a obývákem tvoří hliněná pec s kamenným obkladem, troubou a prostorem na ležení. Zlatým hřebem vizáže našeho domu jsou vstupní dveře s motivem květu života v kulatém prosklení. Prostě krása!

Další perličky

Všechno nefunguje tak snadno a jednoduše, jak to v textu může vyznít. Když se pustíte sami do takového projektu, stojí vás moře sil a nervů. Je třeba mu obětovat opravdu hodně. Pořád je třeba mít na mysli, že veškerá námaha stojí zato a dům vám vše vrátí i s úroky. My měli navíc to štěští, že vždy v okamžiku pochyb a obří únavy přišla nějaká „zpráva“… Už jsme se pomalu blížili do finále a tak jsem před koncem školního roku začala zařizovat přestup syna na novou školu. Při vyplňování formuláře jsem brblala nad novým číslem domu. Máme 67 a já si přála šťastnou osmičku na konci. V ten samý den jsem si nafotila naše krásné dveře s květem života a chtěla dát fotky na facebook. Otevřela jsem knížku od Jeanne Ruland a Gudrun Ferenz, abych symbol posvátné geometrie popsala odborněji a zas nevěřila svým očím: „Z květu života vzniká ve dvojrozměrném zobrazení ze třinácti kružnic plod života. Číslo třináct je číslo zasvěcení…“ Najednou mě v součtu ta 6 a 7 dávala oproti osmičce větší smysl… Navíc v den vysvědčení dorazil syn domů, oči navrch hlavy. Od září k nim do třídy přestupuje kluk z Gymnázia z našeho budoucího působiště! Vypadalo to, jakoby shora přišel pokyn ke střídání. Učitelé na obou školách byli z této „náhody“ paf, my vděčně přijali zprávu, že do nového místa prostě patříme.

Odjezd

Přišel den loučení. Uspořádali jsme malou zahradní párty pro sousedy, nacpali veškerý náš majetek do krabic a do aut a s pomocí přátel vyrazili. Ještě naposledy jsem se šla rozloučit s domem, který postavil můj muž, ve kterém vyrostl náš syn. V zahradě jsem zasadila každou kytku. Pro slzy jsem skoro neviděla na silnici. Každým kilometrem jsem bojovala s vlnami obrovské nechuti měnit svůj život od základů. Kocour na místě spolujezdce mi vydatně sekundoval. Až v jedné Lhotě u Poděbrad jsem vytřeštila oči na velkou amatérsky vyvedenou ceduli přímo u silnice: NOVÉ ZBOŽÍ – BUDE SE VÁM LÍBIT!

Závěrem

Miluju tyhle situace, kdy mi život dává najevo, že jsem na správné Cestě. Cítím se být požehnanou a chráněnou. Proto pro mě Feng-Shui neznamená omezení. Díky bydlení sladěnému s vlivy Země a Nebes mě vede a učí žít jako součást celku. Lunární dřevo, květ života, Zlatý řez, to vše vlivy Feng-Shui ještě podtrhuje.