Feng-Shui výzva pro rok 2022

Pojďte se se mnou vydat na cestu vaším vlastním domovem, objevte skrytý význam svého interiéru a postupně jej proměňte, tak aby byl v souladu se životem, jaký chcete žít.

Vše, čím se obklopujeme, na nás totiž mocně působí. Když změníme své prostředí, najednou se začneme cítit jinak. Naše vlastní proměna dá impulz k proměně toho, co se nám děje.

Každý měsíc přidám vodítko k jedné části interiéru. Vysvětlím symboliku, kterého životního aspektu se toto místo týká, a přidám otázky, na které je dobré si odpovědět.

Všichni, kteří ode mě máte Rozbor Feng-Shui hotový, přesně víte, jak jednotlivé výseče světových stran prochází vaším bytem, jaké barvy a prvky jsou v nich důležité a proč. Určitě je zachovejte. Možná ale, že potřebujete v dané oblasti žít jiný život, než jaký jste žili loni. A na to se podíváme!

Každý z nás má v jednotlivých sektorech jiný mix vlivů (BaZhai a Letící Hvězda) a každý z nás jej bude mít jinak zařízený. My se ale společně budeme koncentrovat na hlavní životní aspekty spojené s interiérem, které jsou pro všechny stejné.

Feng-Shui výzva pro rok 2022: ČERVEN

V červnu se budeme věnovat severozápadní části našeho příbytku. Je tu vidět, nakolik důvěřujeme v běh světa, zda si necháme pomoci a jak vnímáme, když je o nás postaráno….

Severozápadní vliv má pro mě speciální význam. V našem minulém domě jsme tuto část interiéru měli zatíženou nejhoršími vlivy, které se dají ve Feng-Shui spočítat. Vliv BaZhai nesl výzvu v podobě Ztráty osudu, Letící Hvězda zas kombinaci 5 9 2 – vedoucí ke stagnaci a nemocem. Projevovalo se to tak, že jsme měli pocit, že nám nikdo nepomáhá, a když pomáhá, tak způsobem, který nechceme, a není pro nás přínosný. Neustále jsme bojovali s pocitem, že životní situace nás oslabují, brzdí. Vše musíme udělat sami a dát do toho všechno… Na severozápadě jsme měli umístěnou koupelnu, aby nám pomohla všechny tyto nepříznivé vlivy spláchnout pryč.

Pomáhali jsme si s manželem navzájem tím, že jsme se snažili změnit k tomuto životnímu aspektu přístup, snažili jsme se o náhled z jiného úhlu pohledu a vždy přijít na to, jak je nám pomáháno a za co můžeme být vděční.

No a překvapivě, změna nastala, protože náš současný dům je v severozápadním vlivu úplně nejsilnější, BaZhai je v Jasné mysli a Letící Hvězda přináší prosperitu a hojnost. Proto jsme si mohli dovolit mít v tomto místě vstupní dveře a s důvěrou se této energii otevřít ještě více.

Je to pro mě jasný důkaz, že jsme se v této životní oblasti posunuli. Když se ke mně vrací klienti, abych jim zpracovala Feng-Shui nového bytu, vždy se dívám na definice vlivů bývalého příbytku. Povídáme si o tom, jakou vnitřní proměnou za tu dobu prošli. A není vůbec výjimka, když se někdo stěhuje do stále stejných energií.

Obecně severozápadní vliv reprezentují přátelé, pocit bezpečí. Symbolem této energie je čistě yangový trigram Nebesa. Panuje tu kovová mužská energie, která je v přímém protikladu k jihozápadní – zemité, ženské části našeho bytu. A mělo by to tu být i vidět, čili žádné infantilní doplňky, přezdobené police. Severozápadu sluší spíše minimalismus a řád (pořádek, vše má své místo).

Kov si do svého bytu přidáte skrze bílou nebo šedou barvu, kulaté tvary (třeba kulatý stolek, puntíky), sklo, zrcadla, technika (tv, hifi, počítače, tiskárna…) Kov je podporován Zemí (kovy vznikají v zemi), takže i vše hranaté, zemité tu je přínosem.

Já si vybrala kovové dekorace v podobě gongu (kromě kovu a kulatého tvaru si pomáhám i silný kovovým zvukem) a slunce spojené s měsícem. Slunce představuje mužský prvek – je vpravo a po své levici má měsíc, reprezentující ženskou energii. A ve dveřích máme kulatý symbol květu života.

Ještě se chystám vytvořit slunečního anděla z Macramé. Tvořte dekorace sami, přinesou vám ještě více radosti!!!

Samozřejmě chcete-li Feng-Shui pozvat do svého života v celé jeho hloubce, vědět, jaké vlivy na váš domov působí, znát směry, ve kterých je pro vás příznivé spát nebo odpočívat, jaké barvy váš prostor harmonizují a jaké dekorace jsou pro vás vhodné, pište, volejte…