Feng-Shui výzva pro rok 2022

Pojďte se se mnou vydat na cestu vaším vlastním domovem, objevte skrytý význam svého interiéru a postupně jej proměňte, tak aby byl v souladu se životem, jaký chcete žít.

Vše, čím se obklopujeme, na nás totiž mocně působí. Když změníme své prostředí, najednou se začneme cítit jinak. Naše vlastní proměna dá impulz k proměně toho, co se nám děje.

Každý měsíc přidám vodítko k jedné části interiéru. Vysvětlím symboliku, kterého životního aspektu se toto místo týká, a přidám otázky, na které je dobré si odpovědět.

Všichni, kteří ode mě máte Rozbor Feng-Shui hotový, přesně víte, jak jednotlivé výseče světových stran prochází vaším bytem, jaké barvy a prvky jsou v nich důležité a proč. Určitě je zachovejte. Možná ale, že potřebujete v dané oblasti žít jiný život, než jaký jste žili loni. A na to se podíváme!

Každý z nás má v jednotlivých sektorech jiný mix vlivů (BaZhai a Letící Hvězda) a každý z nás jej bude mít jinak zařízený. My se ale společně budeme koncentrovat na hlavní životní aspekty spojené s interiérem, které jsou pro všechny stejné.

Feng-Shui výzva pro rok 2022: SRPEN
 
Při osmém zastavení na cestě vlastním domovem si posvítíme na severovýchodní sektor, který se týká naší mysli, schopnosti ponořit se do své hloubky, klidu a samoty.
 
Severovýchodní vliv je o moudrosti, umění zpracovat své zážitky a transformovat je do zkušenosti, moudrosti… Je totiž na nás, co si z osobních zážitků „zapisujeme“. Severovýchodní část bytu/domu vyjadřuje jakousi naší osobní „jeskyni“ – místo, kam si zalezeme a rekapitulujeme…
Severovýchod reprezentuje Země, trigram se nazývá Hora. Tuto Zemi podporuje Oheň (hořením vzniká popel – země). Hodí se sem robusní nábytek, místo na sezení nebo ležení. Potřebujeme-li svou mysl rozhýbat, uvolnit napětí (máme-li například tendenci točit si v mysli problémy stále dokola), hodí se sem houpací nebo závěsné křeslo, případně hamaka.
Máte-li v severovýchodní části bytu vchodové dveře, znamená to, že si otevíráte svou mysl pro nové věci, podněty, inspiraci – přichází vám tam něco nového… Přesto vám doporučím alespoň symbolicky místo stabilizovat – lavičkou, soliterním kamenem, kobercem.
Pro někoho, kdo je zvyklý utíkat životem, je hodně akční workoholik, je tento sektor vysloveně důležitý. Je to místo, kde se může naučit zastavit se, uklidnit. Nasměrovat svou energii i dovnitř.
Také si uvědomujte, co ve své mysli živíte (pak to totiž ve vašem životě roste, dáváte tomu svou pozornost, energii). V severovýchodní výseči je velmi důležité být ve svém příznivém směru, a tím pádem ve své inspiraci.
Doporučuji začíst se do knih od Dr. Joe Dispenzy… Velmi dobře popisuje, jak naše mysl ovlivňuje realitu a jak je důležité myslet opravdu jen na to, co v naší realitě chce mít.

Samozřejmě chcete-li Feng-Shui pozvat do svého života v celé jeho hloubce, vědět, jaké vlivy na váš domov působí, znát směry, ve kterých je pro vás příznivé spát nebo odpočívat, jaké barvy váš prostor harmonizují a jaké dekorace jsou pro vás vhodné, pište, volejte…