Feng-Shui výzva pro rok 2022

Pojďte se se mnou vydat na cestu vaším vlastním domovem, objevte skrytý význam svého interiéru a postupně jej proměňte, tak aby byl v souladu se životem, jaký chcete žít.

Vše, čím se obklopujeme, na nás totiž mocně působí. Když změníme své prostředí, najednou se začneme cítit jinak. Naše vlastní proměna dá impulz k proměně toho, co se nám děje.

Každý měsíc přidám vodítko k jedné části interiéru. Vysvětlím symboliku, kterého životního aspektu se toto místo týká, a přidám otázky, na které je dobré si odpovědět.

Všichni, kteří ode mě máte Rozbor Feng-Shui hotový, přesně víte, jak jednotlivé výseče světových stran prochází vaším bytem, jaké barvy a prvky jsou v nich důležité a proč. Určitě je zachovejte. Možná ale, že potřebujete v dané oblasti žít jiný život, než jaký jste žili loni. A na to se podíváme!

Každý z nás má v jednotlivých sektorech jiný mix vlivů (BaZhai a Letící Hvězda) a každý z nás jej bude mít jinak zařízený. My se ale společně budeme koncentrovat na hlavní životní aspekty spojené s interiérem, které jsou pro všechny stejné.

Feng-Shui výzva pro rok 2022: KVĚTEN

Naše páté zastavení cesty podle Feng-Shui naším bytem je přímo uprostřed, v centrální části vašeho bydlení.

Střed domu je velmi důležité místo. Sem proudí energie shůry, aby se rozeběhla do všech stran a vyživila všechny kouty. Jakmile ji v tom něco brání, poznáme to na svém zdraví, fyzické i psychické kondici. Máme pořád chuť někam „vypadnout“, nejsme schopní se ukotvit.. A naopak, když je vše v pořádku, jsme plni sil, víme co chceme (nemusíme se nikoho dotazovat), jednáme konstruktivně.

Když je uprostřed bytu příčka, znamená to sice nějakou překážku, ale de facto si snadno poradíme, protože na zeď můžeme pověsit nějakou ozdobu – dekoraci, pomocí které tento střed uctíme a ukotvíme v energetickém systému. Hodí se sem mandala, zavěšená dekorace (amulet, symbol posvátné geometrie, čakrová sada), protože tím podporujeme tok energie shora dolů.

Horší je to s koupelnami, schodišti a krby… Díky koupelně nebo wc odchází všechna energie odtokem pryč. Krb vrátí shora přicházející energii zpět (tah komína vede energii nahoru) a schodiště ji rozpohybuje ve svém směru (nahoru a dolů), nenechá ji v klidu klesnout a rozdělit se…

To, co mají všechny tyto případy společné, je potřeba stability. Vemte si jako pomocníka zemi – a třeba v počtu pěti – pětka je totiž číslo středu – a umístěte tento symbol do středu bytu (tam, kde nebude překážet). Že to není jen nějaká blbost, dokládám referencí:

Ivanka Š.: Od té doby, co jsem dala na schodiště pět velkých křemenů, mám pocit, že jsem jakoby v klidu, pořád mě něco vyhánělo mimo náš dům …teď ne, na Vašich stránkách jsem často, pořád nacházím něco nového. Nejvíc mě překvapila Vaše slova, že si musíte zharmonizovat svůj dosavadní dům a pak se třeba objeví něco nové, pro Vás potřebné. Já ten náš dům totiž brala do této doby jako nedokonalý, projekt vznikl horkou jehlou, potřebovali jsme ho pro dotaci od státu, takže jsme to uspěchali. Nevyhovuje nám teď z několika hledisek – chůze do poschodí, malý dětský pokoj – zkosené stropy atd, ale připadá mi, že se mi teď docela daří mít ho ráda. Ještě nedávno jsme mluvili o prodeji.

Všímejte si, kde je váš střed umístěný vůči vchodu, jestli je tam světlo, nakolik je toto místo výrazné … a zkuste si to převést na váš vlastní život… Náš dům je postavený tak, že střed domu je přímo naproti zádveří. Všichni, kteří k nám přijdou domů (i pošťačka), vidí náš střed. Je to přesně v souladu s tím, že nic před nikým neskrýváme, jsme otevření, sdílíme naše zkušenosti, svou prací žijeme (to, co doporučujeme, je v souladu s naší vlastní zkušeností)…

A teď si stoupněte k sobě do středu a zkuste si sem představit dekoraci, která by vyjadřovala pocit, který chcete mít ve svém vlastním tělesném středu, symbol, kterým vyjádříte jádro svého vlastního života. Vůbec nevadí, že si nejste jistí… Prostě to vyzkoušejte! Dekoracemi je dobré hýbat, zkoušet a nastavovat si svůj prostor podle aktuální životní potřeby…

Samozřejmě chcete-li Feng-Shui pozvat do svého života v celé jeho hloubce, vědět, jaké vlivy na váš domov působí, znát směry, ve kterých je pro vás příznivé spát nebo odpočívat, jaké barvy váš prostor harmonizují a jaké dekorace jsou pro vás vhodné, pište, volejte…