Feng-Shui výzva pro rok 2022

Pojďte se se mnou vydat na cestu vaším vlastním domovem, objevte skrytý význam svého interiéru a postupně jej proměňte, tak aby byl v souladu se životem, jaký chcete žít.

Vše, čím se obklopujeme, na nás totiž mocně působí. Když změníme své prostředí, najednou se začneme cítit jinak. Naše vlastní proměna dá impulz k proměně toho, co se nám děje.

Každý měsíc přidám vodítko k jedné části interiéru. Vysvětlím symboliku, kterého životního aspektu se toto místo týká, a přidám otázky, na které je dobré si odpovědět.

Všichni, kteří ode mě máte Rozbor Feng-Shui hotový, přesně víte, jak jednotlivé výseče světových stran prochází vaším bytem, jaké barvy a prvky jsou v nich důležité a proč. Určitě je zachovejte. Možná ale, že potřebujete v dané oblasti žít jiný život, než jaký jste žili loni. A na to se podíváme!

Každý z nás má v jednotlivých sektorech jiný mix vlivů (BaZhai a Letící Hvězda) a každý z nás jej bude mít jinak zařízený. My se ale společně budeme koncentrovat na hlavní životní aspekty spojené s interiérem, které jsou pro všechny stejné.

Feng-Shui výzva pro rok 2022: ČERVENEC

V tomto měsíci se podíváme do západní výseče našeho příbytku. Vládne tu zlatá i oranžová barva, hravá energie. Nejlépe se tu daří dětem i kreativnímu tvoření.

Západní vliv se totiž týká naší budoucnosti, vidíme tu, jak k ní dokážeme směřovat, co se děje s výsledky našeho snažení, jestli je dokážeme uchovat a násobit jejich energii, nebo nám vše pracně vydělané mizí mezi prsty (například velkými francouzskými okny).

Západní vliv je kovový, můžeme jej tedy symbolizovat mincemi, kovovými či skleněnými dekoracemi. Prvek Kov vyjadřujeme kruhem, hodí se sem tedy i kulaté stolky, puntíky na textilu nebo korálkové ozdoby. Dítě – plod, výsledek naší činnosti je zároveň novým začátkem. Takže kromě kulatých předmětů můžete do západní výseče přidat tvar elipsy – vejce.

Máte-li v západní části domu dětské pokoje, budou určitě plné barev, dětských výtvorů a hraček. Není třeba je předělávat do kovových odstínů, protože děti vyjadřují západní vliv samy od sebe. Pozor ale, abyste svou budoucnost nespojili výhradně s dětmi. Až odejdou z domu žít si svůj vlastní život, zbylo by vám tu jedno velké prázdno… Spolu s dětmi by odešla i vaše budoucnost. Potřebujete tu symbol i vašeho osobního směřování…

Kov podporuje – živí Země. K prvku Země řadíme vše hranaté, robusní – veškerý nábytek, koberce, dekorace v odstínech od žluté po hnědou … a samozřejmě krystaly.

Máte-li vnitřní nutkání přidat do západní části bytu něco modrého, červeného nebo květiny, je možné, že je to správně. Je totiž vždy důležité definovat ostatní vlivy, které se pro váš konkrétní příbytek k tomuto místu váží a z nich je patrné, které další prvky toto místo harmonizují.

Samozřejmě chcete-li Feng-Shui pozvat do svého života v celé jeho hloubce, vědět, jaké vlivy na váš domov působí, znát směry, ve kterých je pro vás příznivé spát nebo odpočívat, jaké barvy váš prostor harmonizují a jaké dekorace jsou pro vás vhodné, pište, volejte…