Volné centrum

Články

Aby interiér příbytku vyzařoval atmosféru domova, kde se lidé rádi sdržují a sdružují, je vhodné mít uprostřed domu (bytu) volný prostor.


Žít v kontaktu se svým středem umí všichni vyznavači bojových umění. Mají zažité, kudy proudí síla a jak ji kultivovat. Tolik nepotřebují radit, postrkávat, inspirovat. Toto vše čerpají ze svého středu, poslouchají své instinkty, vědí, co je pro ně dobré – kdy jednat, kdy odpočívat. Nic je nenutí utíkat vpřed, poradí si i s přeplněnou myslí. Jestli vám tyto řádky připadají jak z jiné planety nebo sci-fi románu, podívejte se na střed svého bytu. Možná je tu něco, co vám nedovolí být v kontaktu se svým středem a vy jste tím podvědomě ovlivněni. Může tu být koupelna, komín, televize, schody... Zlobit může i dlouhá chodba, která vede energii příliš rychle.

Aby interiér příbytku vyzařoval atmosféru domova, kde se lidé rádi sdržují a sdružují, je vhodné mít uprostřed domu (bytu) volný prostor. Tento princip platí i pro jednotlivé místnosti, parcelu, obec, město. (Určitě cítíte rozdíl atmosféry v dědinách, které jsou vystavěny podél průchozí silnice a kde chybí náměstí – volný nezastavěný prostředek obce.)

Jelikož ve Feng-Shui platí, že „velké chrání malé a malé ovlivňuje velké“, můžeme si v případě již dané dispozice interiéru pomoci. Máte-li uprostřed bytu zeď, uspořádejte si obývací pokoj a nejlépe ještě jednu často používanou místnost tak, že jejich volné centrum zdůrazníte (kulatým kusovým kobercem, ze stropu můžete zavěsit krystal či spirálu DNA).

Najděte si symbol, kterým toto místo ukotvíte – uctíte. Může to být krystal, amulet, čakrová sada jako ověs, vybírejte srdcem a pak vnímejte, co je najednou jinak.