Rituály pro dům

Články

Obřadně se dají vymezit i jednotlivá období při stavbě domu. Posílíte tak vzájemnou vazbu na nový domov a postupně se přeladíte na energii nového místa. I se dá říct, že nové místo si lépe navykne na vás.


Než vůbec započnete s projektováním, můžete na nové parcele strávit noc ve stanu. Poproste Nebesa o sen, který by vás inspiroval při tvorbě uspořádání místností, třeba se dozvíte o novém bydlišti něco zajímavého...

Když pak už máte dům vyměřený, najděte si jeho budoucí střed a vykopejte jámu. Pozvěte své přátele nebo všechny, kteří se stavby budou účastnit na slavnostní položení „základního kamene“ - tím mohou být drobné dárky, které vám vaši známí přinesou a budou pak svou energií dům podporovat. Nachystejte bohaté pohoštění, vyberte pro tuto slavnost příznivý den (výpočet poskytuji zdarma svým klientům).

Oslavu úspěšné kolaudace pak zkuste doplnit „probuzením“ všech místností zvuky a vůněmi (zvonečky, zvonkohry, tibetské mísy, vonné tyčinky, bílá šalvěj, zpět manter) – cokoliv, na co si vzpomenete a je vám blízké. Obřadně se dá i umístit strážce na zahradu – v podobě totemu, velkého kamene či, pro vás významného stromu... Domu můžete dát i jméno – buď ho budete znát jen vy a vaši nejbližší, nebo ho může symbolizovat plastika či ozdobná tabulka na štítu budovy.

Fantazii se meze nekladou, čím více svému domu věnujete pozornosti, tím štědřeji se vám odmění.