Být ve svém příznivém směru

Články

Příznivý směr ve Feng-Shui je výborný vynález. Je daný povahou energie určité světové strany, která souzní s prvkem našeho narození.


Můžete se otevřít harmonii ve vztazích, koncentraci (jasné mysli), štěstí nebo uzdravení. Já jsem natočená ve své tzv. Jasné mysli (Fu Wei), když stojím čelem k severovýchodu. V současném domě tak stojím u sporáku. A když vařím a něco míchám, tak se mi přímo řinou myšlenky :-) A tak odbíhám k notebooku zapisovat a zpět ke sporáku stahovat plamen a otírat přetékající hrnce. Klientka si málem pořídila antidepresiva. Spala totiž hlavou do svého nepříznivého směru. Měla v životě pocit, že je všechno špatně. Změnou postele se jí najednou úhel pohledu radikálně změnil. I já jsem byla při návrhu nového domu už chytřejší. Ve směru své Jasné mysli budu sedět u pracovního stolu. Je otázkou, jestli budu taky někdy vařit :-) .

Jestliže se vám špatně spí, nebo v nějakém křesle nechcete sedět, aniž byste věděli proč, může to být tím, že jste natočeni do svého nepříznivého směru. Buď se otevíráte nejistotě, nesouladu (rozbouřeným emocím), neštěstí (přicházejí smutky, splíny) nebo těžkému osudu (jakému si odpojení od nebe a země, já tomu říkám ego). Ego nás totiž udržuje v iluzi, že jsme odpojeni od celku. To je dobře, protože jinak bychom nevěděli, kde končí naše noha a začíná zem. Ale když ego sílí a vládne, vše vidíme nakonec jen ze své perspektivy a nic jiného nás nezajímá. Nedokážeme se vidět v kontextu celku – lidstva, planety. Jsou domy, které si na silném egu „postavily živnost“. Mají tento vliv ve vstupu, tím pádem jejich obyvatelé egu otevírají dveře. Neznamená to, že se obyvatelům takového domu nedaří. Dělají všechno proto, aby byli silní, úspěšní, pracují ze všech sil, často bohatnou (často na úkor druhých). Životem jdou proti proudu nebo proti zdi. Jsou lidé, kteří spí natočeni do světové strany, která je k tomuto odpojení od celku vede. Tady stačí málo, jen otočit postel. A člověku se zjemní vnímání, zbystří smysly. Cítí s druhými, nepotřebuje se rvát a soupeřit, je mu dobře tak, jak je, pluje po proudu a diví se, jak je všechno snadné a kolik se toho děje samo od sebe.