Harmonická rodina aneb zasedací pořádek u stolu

Články

Jídelní stůl je velmi silný nástroj pro utváření vazeb v rodině. V poslední době se mi množí případy, kdy doporučuji harmonizaci vztahů v rodině právě skrze jiný zasedací pořádek u stolu, občas je třeba jídelnu přemístit na jiné místo, nebo dokonce změnit tvar stolu.

Potřebujete-li podpořit muže, aby byl mužem, pořiďte si obdélníkový stůl a posaďte jej do jeho čela. Žena a dcery by měly sedět po jeho levici (tak jsou podporovány v tom, být ženami), synové (od nejstaršího) po jeho pravici. Takto by měly i temperamentnější děti vycítit, kdo je tady pánem.

Symboliku jídelního stolu můžete využít i v případě, že vám nějaký člen rodiny chybí – jen je třeba to dát Vesmíru najevo. I když jste sami, pořiďte si velký stůl, s přílušným počtem židlí a prostírání... A co je prázdné – čeká na naplnění :-))

Vhodné je, aby všichni seděli ve svém příznivém směru, ideálně by měl stůl stát v příznivém sektoru domu. Pak už jen stačí se tu co nejčastěji potkávat, aby se energie v rodině měly čas nově přeskládat.