Energetický náhled prostoru je součástí analýzy

Články

Znáte to. Jsou místnosti, odkud raději hned vycouváte, necítíte se tam dobře, aniž byste k tomu měli důvod. A pak jste u známých, odtud se vám naopak nechce, snadno se tam „rozsedíte“ a prodlužujete návštěvu, co to dá.


Kromě vlivů podle Feng-Shui, v prostoru panují síly, které tam dodalo podloží Země, materiály, ze kterých je dům postaven, vysílače, elektrické vedení... a psychické/emoční rozpoložení člověka. I se zdravým domem umí nešťastná osoba udělat „divy“.

Veškeré emoce – strachy, vztek, napolykané slzy se kumulují v prostoru. Pokud jsme dlouhodobě v nepohodě, je pak těžké se z nepříznivých pocitů vymanit, protože už se u nás doma „fyzicky“ zabydlely. Pro mě jsou jasně patrné i na dálku z půdorysu domu. Postupem času nám to vlastně přijde normální, protože už to neznáme jinak. Automaticky si rozumíme se stejně „postiženými“ lidmi a tak si ani nevšimneme, že se točíme v kruhu. Že je něco špatně a dá se to změnit.

Není náhoda, kde se tyto stagnující vlivy zabydlí. Přidám-li k energetickému náhledu znalost vlivů podle Feng-Shui, je jasně patrné, které životní aspekty jsou stagnacemi ovlivněny. Když si živíme své splíny nebo jsme dlouhodobě pod časovým tlakem při vaření v kuchyni, je dobré podívat se, ve které světové straně „operujeme“. Jsme-li například v západní výseči domu, tento tlak či žal vnášíme do své budoucnosti. Anebo to může být i naopak – myslíme si, že opravdu neradi vaříme, rozčiluje nás málo úložného prostoru nebo disharmonický výhled z okna, puštěná televize – ale skutečný spouštěč je náš strach z budoucnosti

Je velmi léčivé vynést všechny tyto podvědomé síly na světlo – do vědomí, propojit je se znalostí Feng-Shui a nechat odejít. Zajímá-li vás, co všechno je z půdorysu cítit, přečtěte si referenci. Energetický náhled půdorysu je součástí konzultace Feng-Shui v Poradně nebo Podrobného rozboru prostoru.