Domov podle Feng-Shui

Články

nezískáte zaoblením rohů ani zakoupením žáby pro štěstí. Toužíte-li po harmonii, potřebujete mít v první řadě respekt k přírodním zákonům. K těm zákonům, kterými se řídí celý Vesmír včetně planety Země.


Tyto zákony prostupují celým naším životem a ukazují nám cestu, kterou se všechno ubírá. Dávní mistři a učenci Feng-Shui z těchto zákonů vyvodili vlivy, které působí na jakýkoliv prostor na Zemi. Já je definuji (každý dům je má jinak) a následně propojím s životními aspekty konkrétního člověka.

Analýza Feng-Shui je vlastně takovou hloubkovou psychoanalýzou prostoru, kde je jasně vidět, jaké prožíváte vztahy, zda se vám daří finančně, aj. Mnohé se dá (často velmi snadno) pomocí úprav v interiéru zharmonizovat.

Dozvíte se, kde a proč je příznivé zdůraznit například prvek Dřeva. Ale jestli to bude pomocí pokojové květiny nebo zeleného polštáře, záleží na vašem vkusu a možnostech daného místa.

Dřevo – zelená barva

bambusová zvonkohra, ratan, dřevo jako takové, stromy, rostliny
podlouhlé vysoké vázy, sošky, vysoké skřínky, lampy svítící nahoru, pruhy,...

Oheň – barva červená, růžová, fialová

krb, svíčka, vonná tyčinka, světlo
trojúhelník (střešní štít)

Země - barva hnědá, béžová, žlutá

hlína, keramika, cihly, kámen, krajina, hory
obdélník, čtverec

Kov – barva bílá, šedá, stříbrná, zlatá

kovová zvonkohra (6 tyčí / zvonků), zvonek, kov – jako materiál, tepané předměty,
tibetské mísy; kulaté předměty, tikající hodiny, technika

Voda - barva modrá, černá, průhledná

vodní fontánka, akvárium; vlnité linie (říčka, potůček)

V takto zharmonizovaném bytě se najednou cítíte příjemně. V životě jakoby se vám začaly objevovat nové dveře. Situace vidíte z nového úhlu pohledu. Zjišťujete, že změnou v bytě se mění i váš život. Opouštíte roli oběti a stáváte se tvůrce vlastní reality.